ادامه مطلب

آگوست 14, 2017
نویسنده : sara kamali
دسته بندی : اخبار اجتماعی

وضعیت هشدار صندوق های بازنشستگی!

خبرها حاکی از آن است که صندوق بازنشستگی کشور با 500 میلیارد کسری مواجه شده است! وضعیتی که می تواند این صندوق را تا مرز ورشکستگی سوق دهد !

به گفته محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه، بر اساس گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی صندوق، مجموع سرمایه گذاری در 80 شرکت فرعی 12.3هزار میلیارد تومان بوده و با توجه به ارزش خالص دارایی 11.3 هزار میلیاردی تومانی به نظر میرسد  صورتهای مالی، این سازمانها دچار مشکل باشد.

حسینی تصریح کرد، بسیاری از شرکتها به علت ناکارآمدی ساختارها، نتنها سود ده نبوده بلکه زیان ده نیز هستند و متاسفانه شرکتهایی که در آن سرمایه گذاری صورت گرفته  به دلیل عدم وجود نقدینگی از پرداخت سود منع شده اند.

حسینی در پایان تاکید کرد، وضعیت موسسات خارجی که در جایگاه حمایتی بعد از اتمام دوران کار برای خدمات دهی به بازنشستگان فعالیت می‌کنند قابل مقایسه با موسسات ایرانی نیست. چراکه در موسسات داخلی در سالیان گذشته عمدتا از مدیران ناکآرمد استفاده شده و به این دلیل مشکلات عدیده ای برای این صندوقها ایجاده شده است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرده است که با انتقال صندوق بازنشستگی کشوری از وزارت صنعت به وزارت راه این مشکلات بوجود آمده تا حدودی حل شوند و صندوق از این وضعیت بحرانی خارج گردد.

برچسب ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*