ادامه مطلب

ژوئن 15, 2017
نویسنده : sara kamali
دسته بندی : اخبار اجتماعی

طلاق عاطفی ، تهدید زوج های ایرانی

طلاق عاطفی، فاصله عاطفی مشخص و آشکار میان همسرانی است که در ظاهر کارهای روزمره را انجام می دهند، اما از زندگی لذت نمی برند.

این زن و مردها به تدریج به انسان های خاموشی تبدیل می شوند که مانند مردگان متحرک  از نقطه ای به نقطه ای دیگر حرکت می کنند.

در طلاق عاطفی همسران حس، نشاط و درک متقابلی از هم ندارند و به اجبار زیر یک سقف زندگی می کنند که در بسیاری از مواقع نیاز مالی، حضور بچه ها و ترس از قضاوت های اجتماعی مانع تصمیم گیری جدی برای روشن کردن تکلیف زندگیشان می شود.

از این رو در طلاق عاطفی، زوج ها  فقط برای هم حکم همخانه یا همصحبت را دارند و سردی وحشتناکی زندگیشان را فرا می‌گیرد به طوری که آن‌ها یکدیگر را می‌بینند ولی صدای هم را نمی‌شنوند!

عمولا طلاق عاطفی از سال های پنجم و ششم زندگی شروع می شود، یعنی وقتی که افراد امید به تغییر همسر را از دست می دهند و البته از طلاق رسمی هم ناامید هستند و به تدریج فاصله میان آن‌ها بیشتر و بیشتر می شود.

از شروع طلاق عاطفی تا طلاق قانونی مراحلی وجود دارد که حدوداً 3 تا 5 سال طول می کشد، البته مدت آن در عده ای کمتر و در عده ای دیگر می تواند بیشتر باشد. 

در مرحله اول از شکایت و گله ‌گذاری زوج‌ها شروع می شود، انتظارات و نیازهایی که گفته ولی برآورده نمی‌شود.

در مرحله بعد، نزاع زناشویی رخ می‌دهد، انتظاراتی که قبلا به آرامی مطرح می‌شد حالا با داد و بیداد بیان می‌شود و آرامش نسبی جای خود را به خشم و خشونت می‌دهد.

سپس، تشدید پرخاشگری و برخورد فیزیکی‌ با توهین و تحقیر جایگزین رفتار آرام گذشته شده در نهایت دیوار سکوت مابین زن و شوهر قرار می گیرد که این اتفاق آغاز نشنیده شدن و ندیده گرفتن همدیگر است، یعنی هر دو در مقابل یکدیگر ناتوان و به دنیای درونی خود فرو رفته و دیگر اهمیتی به طرف مقابل نمی دهند.

در پایان باید توجه داشت که مهربانی و محبت، صداقت، از خودگذشتگی و فداکاری ، سرمایه های هر فرد در زندگی مشترک هستند و زن و مرد با تداوم در مهر ورزیدن به یکدیگر می توانند زندگی شان را بیمه کنند و نیز اجازه دخالت های بی‌جا به دیگران ندهند تا  زندگی سرشار از عشق و آرامش پایدار را تجربه کنند.

برچسب ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

تعداد 2 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. هدیه
    ژوئن 15, 2017

    خیلی زیاد شده این موضوع ، به شخصه تو چندتا از طندگی های اطرافم دارم میبینم 🙁

  2. شقایق
    ژوئن 15, 2017

    خدا به همه زوج ها عشق و امید و آرامش بده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*