ادامه مطلب

اکتبر 15, 2017
نویسنده : sara kamali
دسته بندی : اخبار اجتماعی

"زنگ مقاومت و مهر حسینی" در ۶۳ مدرسه غرب تهران به صدا درآمد

[ad_1]

به گفته خبرگزاری مهر، دکتر رحمانی شهردار این منطقه با اشاره به همزمانی ایام آغاز سال تحصیلی جدید با محرم و همچنین هفته دفاع مقدس، این تقارن را موهبتی دانست تا بتوان با درک بهتر آموزه های عاشورا و مکتب امام حسین (ع) به استقبال از بازگشایی مدارس رفت و سیره عملی سرور و سالار شهیدان را شمع راه دانش آموزان در طریق علم آموزی و معرف شناسی قرار داد.

شهردار منطقه۲۱ نواخته شدن زنگ مقاومت در مدارس را تجدید پیمان با آرمان های شهدا و شناساندن این روز بزرگ به دانش آموزان دانست و افزود: این اقدام نمادین می تواند زمینه آشنایی دانش آموزان و نسل جوان را با فرهنگ شهادت و ایثار فراهم می آورد.

وی در ادامه تاکید کرد:  امروزه آموزش نقش بسیار مهمی در ارتقای سطوح فرهنگی و اجتماعی جامعه دارد و تمامی تلاش‌ها در این است که نسل آینده را مهیای بالندگی توامان علمی و دینی سازند.

رحمانی با اشاره به وظایف تبیین شده شهرداری ها در خدمت رسانی به مردم بر مشارکت و تعامل هرچه بیشتر شهروندان در اداره امور شهر تاکید کرد و گفت: امروزه موضوع حفظ محیط زیست و کنترل بحران تولید زباله در شهرهای بزرگ دنیا بدون همراهی خود مردم میسر نیست.

شهردار منطقه۲۱ بااشاره به حجم زیاد زباله تولیدی روزانه در پایتخت گفت: دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور می توانند نقش مهمی را در ترویج و آموزش مباحث مرتبط با حفظ محیط زیست ایفا نموده و در همین راستا شهرداری منطقه۲۱ آماده دریافت هرگونه ایده خلاقانه از سوی دانش آموزان مدارس سطح منطقه با موضوع تفکیک پسماند از مبدا؛ در قالب برگزاری جشنواره های فصلی حفظ محیط زیست و با اهدای جایزه و ثبت ایده های برتر می باشد.

رحمانی در پایان با اشاره به پنج عنصر تفکر، ایمان، علم، عمل و اخلاق افزود: دانش‌آموز باید در کنار فراگیری علوم تحصیلی مقطع خود؛ احترام به پدر و مادر و بزرگان و برقراری باره کلامی را نیز از طریق معلمین و اولیای مدارس فراگیرد.

در خاتمه این مراسم، از پوستر سومین دوره مسابقات “سرود همگانی خط سفید مدارس پهنه غربی پایتخت” رونمایی شد.

لازم به ذکر است؛ آئین نواخته شدن زنگ مدارس در روز اول مهرماه به صورت نمادین و همزمان؛ طبق برنامه ریزی های انجام گرفته، باحضور شهردار، معاونین، مدیران و شهرداران نواحی سه گانه منطقه۲۱ در ده مدرسه منتخب این منطقه برگزار شد.

[ad_2]

منبع خبر

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*