ادامه مطلب

اکتبر 9, 2017
نویسنده : sara kamali
دسته بندی : اخبار اجتماعی

زمان مراجعه بازنشستگان برای خرید اقساطی خودرو/ پاسخ به مدعیان فروش برنج‌های پلاستیکی

[ad_1]

تصحیح “الکترونیکی” اوراق امتحانی دیماه، ایجاد مرکز «کنترل سفرهای دانش‌آموزی» و رصد 24 ساعته اقدامات سفرها، ارتقای کیفیت خدمات 110، تشریح نحوه فعالیت لباس‌های دوربین‌دار مأموران پلیس،نحوه اطلاع‌رسانی و زمان مراجعه بازنشستگان برنده خرید «خودرو قسطی» به نمایندگی‌ها، اتمام حجت وزارت بهداشت با کسانی که در درمان مردم اخلال ایجاد می‌کنند، ماجرای برنج‌های لاستیکی و پلاستیکی + پاسخ سازمان غذا و دارو، ربوده شدن مجسمه «کودک»در میدان ونک امروز هفدهم مهرماه از جمله مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا بودند.

به گفته ایسنا، سرویس اجتماعی ایسنا در روز جاری بیش از 50 خبر را به روی خروجی خود قرار داد؛ می‌توانید از طریق کلیک بر روی عناوین زیر از محتوای کامل مهمترین اخبار امروز مطلع شوید:

تصحیح “الکترونیکی” اوراق امتحانی “دی” ماه/ تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور همانند گذشته

عبدالرسول عمادی،  رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آموزش و پرورش ضمن تشریح روند تصحیح الکترونکی اوراق امتحانی گفت: در حال تمهید مقدمات هستیم تا اوراق امتحانی دی ماه به صورت الکترونیکی تصحیح شوند.

وی افزود: روال کار اینگونه است که دانش آموزان به صورت تشریحی به روال همیشه امتحان می‌دهند و برگه‌های امتحانی آنها اسکن می‌شود و در اختیار مصحح قرار می‌گیرد و مصحح روی برگه اسکن شده نمره می‌دهد. دو مصحح جداگانه این کار را انجام می‌دهند و اگر اختلافی وجود داشت سیستم برگه را به مصحح سوم ارجاع می‌دهد. همه فرآیند توسط خودمان کنترل می شود و میزان خطاها کاهش می‌یابد.

ایجاد مرکز «کنترل سفرهای دانش‌آموزی» /رصد 24 ساعته اقدامات سفرها

سید محمد بطحائی، وزیر آموزش و پرورش در همایش طلایه داران فرهنگ ترافیک از ایجاد مرکز کنترل سفرهای دانش آموزی خبر داد و گفت: در این مرکز تمام اقدامات سفرهای دانش آموزی به صورت 24 ساعته رصد می‌شود.

وی از ایجاد ساز و کاری برای افزایش ایمنی سفرهای دانش آموزی خبر داد و گفت: مرکز کنترل سفرهای دانش آموزی را ایجاد خواهیم کرد که در این مرکز تمام اقدامات سفرهای دانش آموزی رصد می‌شود و در مواقعی که احساس کنیم ملاحظات ایمنی در سفرها رعایت نشده است و یا خطرهایی وجود دارد بلافاصله سفر را متوقف می‌کنیم.  این مرکز به صورت 24 ساعته فعالیت خواهد کرد.

کیفیت خدمات 110 ارتقاء می‌یابد/مجوز فعالیت پلیس دوچرخه سوار هنوز صادر نشده است

سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت خبر داد: کیفیت رسیدگی به درخواست‌های شهروندان از مرکز فوریت‌های پلیسی 110 ارتقاء پیدا می‌کند.

وی در حاشیه مراسم صبحگاه یگان‌های پلیس پایتخت که صبح امروز در مقر مرکزی فاتب برگزار شد درباره عملیات‌ها و تماس‌ها با سامانه 110 گفت: روزانه بیش از 35 هزار تماس با سامانه 110 برقرار می‌شود که بیش از 13 هزار مورد آن عملیاتی است.

وی در پاسخ به سوالی درباره فعالیت پلیس دوچرخه سوار نیز اظهار کرد: حتما باید مجوزهای لازم برای پلیس دوچرخه سوار از سوی فرماندهان صادر شود. ما این پیشنهاد را به فرمانده ناجا داده‌ایم و در صورت تأیید ایشان پلیس دوچرخه سوار اجرایی خواهد شد که مرحله نخست فعالیتش در یگان پلیس راهور ما خواهد بود.

انهدام 27 باند سرقت و کشف انبارهای 20 میلیارد تومانی قاچاق در پایتخت

سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت که در مراسم اجرای طرح برخورد با سارقان و مجرمان پایتخت  نیز حضور یافته بود از کشف انبارهای بزرگ کالای قاچاق با بیش از 20 میلیارد تومان انواع کالای قاچاق خبر داد.

وی با بیان اینکه ماموران پلیس پایتخت در عملیات خود شناسایی و برخورد با سارقان را در دستور کار قرار دادند و موفق شدند تا 116 نفر از سارقان پایتخت را دستگیر کنند گفت: 27 باند سرقت در نقاط مختلف شهر تهران شناسایی و منهدم شد و در اجرای این طرح 15 کیف‌قاپ و زورگیر نیز دستگیر شدند.

رییس پلیس پایتخت با اشاره به انهدام چهار باند سرقت از منزل و مغازه نیز، بیان کرد: یکی از این باندها نیز به شکل مسلحانه اقدام به سرقت کرده بودند. هفت باند نیز در حوزه سرقت خودرو و موتورسیکلت منهدم شدند. دستگیری 11 محکوم متواری نیز انجام و در اجرای این طرح میلیون‌ها تومان اموال مسروقه از سارقان کشف و ضبط شد.

تشریح نحوه فعالیت لباس‌های دوربین‌دار مأموران پلیس

سردار محمد شرفی، رئیس پلیس پیشگیری ناجا جزئیاتی از سامانه‌های جدید رونمایی شده در پلیس پیشگیری را تشریح کرد.

وی در آیین رونمایی از سامانه رخدادهای انتظامی از رونمایی از پروژه نصب دوربین روی البسه ماموران خبر داد و گفت: این لباس‌ها نیز امروز رونمایی شد. دوربین‌ها نقش زیادی بر عملکرد ماموران ما دارند و به صورت آنلاین و برخط اقدامات آنان را ثبت و ضبط می‌کنند.

شرفی با بیان اینکه امکان خاموش کردن این دوربین‌ها از سوی پرسنل وجود نداشته و اگر دوربین خود را خاموش کنند با آنان برخورد می‌شود، ادامه داد: گاهی میان مردم و ماموران ما اختلافاتی در مورد عملکرد پلیس پیش می‌آید که این دوربین‌ها به خوبی می‌توانند این مسائل را حل و فصل کنند.

افزایش باران و کاهش دما در برخی مناطق کشور

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از افزایش رگبار باران و کاهش نسبی دما در برخی نقاط کشور طی روزهای چهارشنبه تا جمعه خبر داد.

احد وظیفه با بیان اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز  در غالب مناطق کشور جوی پایدار حاکم است، در مورد وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۸ مهرماه) صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود که بیشینه و کمینه دما در این روز بین ۲۸ و ۱۸ درجه سانتیگراد می‌رسد همچنین در روز چهارشنبه (۱۹ مهرماه) کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد در بعدازظهر با افزایش ابر  با بیشینه و کمینه دمای ۲۸ و ۱۸ درجه سانتیگراد خواهد بود.

شفاف‌سازی ضوابط آلایندگی و اجرای دولت الکترونیک

نشست مشترک سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان فناوری اطلاعات ایران با حضور عیسی کلانتری – معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست و نصرالله جهانگرد – معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار شد و کلانتری بر عزم جدی این سازمان برای شفاف‌سازی اطلاعات و ضوابط آلایندگی و مجوزهای ذیربط تاکید کرد و گفت: نظام دولت الکترونیک در این سازمان اجرایی می‌شود.

عیسی کلانتری با بیان اینکه اگر مردم از ضوابط آلایندگی و شاخص‌های زیست محیطی اطلاعات شفافی داشته باشند، محیط زیست سالم‌تر می‌شود، اظهار کرد: یکی از مهمترین ایراداتی که به سازمان حفاظت محیط زیست وارد می‌شود؛ در حوزه محیط زیست انسانی است چون ضوابط، محدودیت‌ها و شاخص‌های زیست محیطی برای مردم ناآشنا است و هر جور می‌خواهند تفسیر می‌کنند.

زنان سیستان و بلوچستان در قعر جدول دسترسی به اینترنت و رسانه‌های جمعی

میزان دسترسی ایرانیان به اینترنت طبق آمارهای دفتر توسعه انسانی سازمان ملل متحد بیش از ۴۴ درصد است؛ درصدی که گرچه با سرعت زیادی روبه رشد است اما دراین میان زنان همچنان سهم کمتری را به خود اختصاص داده‌اند. 

 “سمنان” بالاترین میزان استفاده از اینترنت در میان زنان ۱۵ تا ۵۴ ساله را با ۳۸.۵۴ درصد به خود اختصاص داده است. استانهای تهران با ۳۱.۹۳، اصفهان با ۲۵.۸۴ ، البرز با ۲۴.۱۶ و گیلان با ۲۳.۱۷ درصد در رتبه‌های بعدی دسترسی زنان به اینترنت در کشور قرار دارند. در مقابل این آمار، استان سیستان و بلوچستان  تنها با ۴.۴۷  درصد در انتهای این جدول قرار گرفته است.

بر اساس گفته های منتشر شده معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، زنان ۱۵ تا ۵۴ ساله سیستان و بلوچستان در دسترسی به رایانه نیز اوضاع مناسبی ندارند. این زنان تنها ۱۰.۰۱  درصد به رایانه دسترسی دارند. این در حالیست که زنان سمنانی نیز در دسترسی به رایانه با بیش از ۶۰ درصد، رتبه اول را  در کشور به خود اختصاص داده‌اند. زنان ساکن استان های تهران با ۵۱.۵۸، البرز با ۴۷.۶۴ و اصفهان با ۴۵.۹۶ نیز در رتبه‌های دوم تا چهارم قرار گرفته اند.

نحوه اطلاع‌رسانی و زمان مراجعه بازنشستگان برنده خرید «خودرو قسطی» به نمایندگی‌ها

قرعه‌کشی فروش 1000 خودروی قسطی به بازنشستگان از میان 44 هزار ثبت نام صورت گرفته، انجام و از طریق پیامک به برندگان اطلاع رسانی خواهد شد.

 طهماسبی مدیرعامل هلدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری جزئیات و زمان مراجعه به نمایندگی های ایران خودرو را اعلام کرد و گفت: اطلاعیه‌های مربوط روی سایت صندوق بازنشستگی بارگذاری خواهد شد.  پس از طی مراحل اداری، بازنشستگان می توانند نیمه اول آبان ماه به نمایندگی های ایران خودرو مراجعه و مدارک لازم را ارائه کنند. سپس بر اساس خودرویی که انتخاب کرده اند زمان تحویل را خود ایران خودرو مشخص می کند که طبق زمانبندی از 15تا یکم ماه به طول می انجامد.

طهماسبی با بیان اینکه تا سقف 17.5 میلیون تومان از مبلغ خودرو وام است گفت: پیش پرداخت هم بر اساس نوع خودرو مشخص است. در حالی که لیزینگ ها نرخ بهره 21 درصد و بازپرداخت 24 ماهه دارند. بیمه شحص ثالث و بیمه بدنه هم با شرایط خوب روی خودرو گذاشته‌ایم.

“هیات‌امنایی شدن” بیمارستان‌ها از سر گرفته شد/ پرداخت “3.6K” مبنا نیست

دکتر علی ماهر، مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت ضمن تشریح جزییات طرح هیات‌امنایی شدن بیمارستان‌ها، گفت: مردم مطمئن باشند اجرای این طرح هیچ افزایش پرداختی برایشان به دنبال نخواهد داشت و صرفا یک تغییر نظام مدیریت بیمارستان‌ها در راستای افزایش بهره‌وری است.

وی  درباره طرح هیات‌امنایی شدن بیمارستان‌ها که اخیرا مورد تاکید وزارت بهداشت قرار گرفته گفت: یک موضوع مهم این است که باید ورودی و خروجی درآمد و هزینه‌های بیمارستان با هم همخوانی داشته باشد. در عین حال باید توجه کرد که منابع درآمد بیمارستان‌ها از سه راه پرداخت مستقیم مردم، بیمه‌ها و کمک‌های دولت حاصل می‌شود.

ماهر افزود: بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت طبیعتا با توجه به اینکه پرداختی مستقیم از جیب مردم به حداقل رسیده است، عمده درآمد بیمارستان‌ها از سوی سازمان‌های بیمه‌گر و کمک‌های دولت بدست می‌آید. بر این اساس وقتی بیمارستان هیات‌امنایی شود، خودش می‌تواند هزینه‌ها و درآمدهایش را کنترل کند و مکانیزم کاهش یا افزایش نیروی انسانی، خریدها و نظام پرداختش را به صورت مستقل پیش برد. همچنین بیمارستان هیات‌امنایی می‌تواند از قوانین بازدارنده وزارتخانه و دولت تبعیت نکند.

اتمام حجت وزارت بهداشت با کسانی که در درمان مردم اخلال ایجاد می‌کنند

دکتر ایرج حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه اخلال در درمان به بهانه کاهش درآمد با اخلاق پزشکی و تعهد قاطبه جامعه پزشکی مغایرت دارد، گفت: اخلال در درمان مردم موجب توهین به جامعه پزشکی است. همه دستگاه‌های اجرایی در این زمینه مماشات نمی‌کنند. مراکز دولتی پناه مردم هستند. از اعضای هیات علمی و مدیران گروه مراکز آموزشی انتظار داریم مانند گذشته الگوی دانشجویان باشند و سعی کنند که مسائل داخل جامعه پزشکی حل شود.

وی با اشاره به تجمع اعتراض‌آمیز پزشکان بیهوشی که روز گذشته روبروی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: تعرفه مکانیزم مشخصی دارد. ابتدا در دبیرخانه شورای عالی بیمه مشخص می‌شود سپس به شورای عالی بیمه برای رای‌گیری می‌رود که وزارت بهداشت در اینجا یک رای دارد و بعد در هیات دولت تصویب می‌شود. اینکه همه موضوعات را به وزارت بهداشت یا یک شخص خاص نسبت دهند یا شخصی‌سازی کنند، اشتباه است.

حریرچی تاکید کرد: اخلال در درمان بیماران مورد پذیرش نیست. تعرفه چند رشته‌ای که امروز محل بحث است ۱۲ ماه مورد کار کارشناسی قرار گرفته و هشت ماه درباره آن مذاکره شده است. ادامه این مسائل به ضرر مردم، بیماران و کسانی است که این اقدامات را انجام می‌دهند. پیگیری‌ها باید از مسیر قانونی صورت گیرد.

ماجرای برنج‌های لاستیکی و پلاستیکی + پاسخ سازمان غذا و دارو

سمیره صباح، معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو به انتشار کلیپی در فضای مجازی با مضمون برنج‌های لاستیکی و پلاستیکی واکنش نشان داد.

وی در این باره گفت: این خبر به هیچ عنوان صحت ندارد و سازمان غذا و دارو تمام منابع و مزارع برنج را قبل از اقدام به واردات، مورد بازدید و آزمایش قرار می‌دهد. تمام کارخانه‌ها نیز بازدید می‌شوند و موارد نیز قبل از اینکه مجوز واردات دریافت کنند، ابتدا باید ثبت شوند. این کلیپ پیش از این نیز پخش شده بود. در همین راستا هم تولیدکنندگان و انجمن برنج هند به ایران آمدند و در حضور رییس سازمان غذا و دارو مستندات‌شان را ارائه دادند که برنج‌هایشان در مزارع تولید و به ایران و سایر کشورها صادر می‌شود.

پلیس سارقان مجسمه‌های پایتخت را دستگیر کند

حسن خلیل‌آبادی، رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران، ری و تجریش از نیروی انتظامی خواست که سارق یا سارقان مجسمه‌های پایتخت را دستگیر کند.

وی با اشاره به ربوده شدن مجسمه کودک در میدان ونک، گفت: این در حالی است که اخیرا شاهد ربوده شدن کاشی‌های قدیمی که عمدتا بر روی سردر خانه‌های قدیمی نصب شده‌اند نیز هستیم. موضوع سرقت‌های هنری در دستور کار کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران، ری و تجریش قرار خواهد گرفت. باید تمهیداتی اندیشیده شود که از وقوع سرقت‌های این‌چنینی که به میراث و هویت شهر لطمه می‌زند جلوگیری کنیم.

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران، ری و تجریش افزود: از نیروی انتظامی نیز درخواست می‌شود که رسیدگی به این پرونده و نمونه‌های مشابه را در دستور کار قرار دهد تا هر چه زودتر شاهد دستگیری سارق یا سارقان احتمالی هویت پایتخت باشیم.

پاسخ نجفی درباره عدم پرداخت سهم آموزش و پرورش از محل عوارض

محمدعلی نجفی، شهردار تهران در مورد سرانجام پرداخت عوارض 5 درصدی از سوی شهرداری به آموزش و پرورش از محل صدور پروانه در راستای نوسازی مدارس واکنش نشان داد و گفت: اگر آموزش و پرورش حقی در رابطه با درآمدهای شهرداری و عوارض مأخوذ از مردم داشته باشد، حتما عمل می‌کنیم.

  وی در این باره افزود: البته امسال 33 میلیارد تومان برای کمک به مدارس از سوی شهرداری در بودجه پیش بینی شده بود و این درحالی است که علاوه بر این کمک میلیاردی، شهرداری های مناطق نیز کمک‌های زیادی از محل درآمدهای خود به خصوص برای آماده سازی مدرسه‌ها در مهر ماه پرداخت می‌کنند. بنابراین نه تنها شهرداری بر اساس بودجه  مصوب خود؛ بلکه اضافه بر آن هم  به مدارس کمک می‌کند و باید تاکید کنم که حتما  شهرداری تهران در حد وسع خود به آموزش و پرورش کمک می‌کند تا مدارس شهر تهران شرایط مناسب تری داشته باشند.

شهردار تهران با اشاره به همکاری های تنگاتنگ شهرداری و آموزش و پرورش در آستانه آغاز سال تحصیلی ادامه داد: کمیته ای مشترک با آموزش و پرورش مختص بازگشایی از مدارس تشکیل دادیم  که اقدامات خوب و ایده های جدیدی مطرح شد اما کمیته ای دائمی با آموزش و پرورش نداریم  و اگر لازم باشد حتما کمیته‌ای با آموزش و پرورش برای پیگیری مسائل مشترک تشکیل خواهیم داد.

به گفته ایسنا، پنج خبر پربازدید سرویس اجتماعی نیز به این شرح است:

ماجرای برنج‌های لاستیکی و پلاستیکی + پاسخ سازمان غذا و دارو

اتمام حجت وزارت بهداشت با کسانی که در درمان مردم اخلال ایجاد می‌کنند

ربوده شدن مجسمه «کودک»در میدان ونک

دو خوردنی مفید برای قلب

نحوه اطلاع‌رسانی و زمان مراجعه بازنشستگان برنده خرید «خودرو قسطی» به نمایندگی‌ها

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

برچسب ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*