ادامه مطلب

سپتامبر 8, 2017
نویسنده : sara kamali
دسته بندی : اخبار اجتماعی

حتی یک آزاده ایرانی پناهنده نشد/آزادگان کم توقع ترین ایثارگران 

[ad_1]

به اعلام خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی در کنگره ملی الماس های درخشان با گرامیداشت روز  ورود آزادگان به کشور گفت: آزادگان عزیز شهیدان زنده هستند.با شکنجه ها و رنج هایی که تحمل کردند،حقیقتا سختی های زیادی را سپری کردند.

شهیدی تصریح کرد: ۴۲هزار و ۸۷۹ آزاده داشتیم که در چنگال عراقی ها اسیر بود، علاوه بر این می توان گفت که۸۰ درصد غیر نظامی بودند.

وی افزود: ۴۵۰ نفر از این عزیزان در اردوگاه ها به شهادت رسیدند. نکته جالب این است که ۹۰درصد از آزادگان جانباز هم هستند و این یعنی عزیزان وطن تسلیم نشده و تا انتها مقاومت کردند.

رییس بنیاد شهید اظهار داشت: هزار نفر از این عزیزان که تعدادی خلبان در بین آنها بوده ۱۰ سال از وضعیت آنها هیچ خبری نبود. سرلشگر خلبان حسین لشگری و جمله این شهدا بود که ۱۸سال اسیر بود.

شهیدی افزود: صبر بارز ترین ویژگی آزادگان بود.

وی با اشاره به کتاب”من زنده ام” اثر معصومه آباد گفت: رهبر انقلاب هم این کتاب را تحسین کردند و نوشته های بسیار جالبی در این کتاب وجود دارد.

رئیس بنیاد شهید گفت: حتی یک آزاده ایرانی هم در عراق پناهنده نشد. بسیاری از آزاده ها از دوران اسارت استفاده کرده و حتی زبان عربی و قرآن آموختند.

نماینده ولی فقیه تصریح کرد: کم توقع ترین ایثارگران ما آزادگان هستند. کمتر دیدم آزادگان انتظار و خواسته ای داشته باشند.

[ad_2]

منبع خبر

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*