ادامه مطلب

اکتبر 29, 2017
نویسنده : sara kamali
دسته بندی : اخبار اجتماعی

جشن روز جهانی کودک با آرزوی صلح و شادی برای کودکان برگزار شد

[ad_1]

به اعلام خبرگزاری مهر، احترام برومند مجری پیشکسوت برنامه های کودک و نوجوان در آغاز این برنامه موفقیت خود را مدیون افرادی دانست که در ادبیات کشور قلم می زنند و اظهار کرد: بسیار خوشحالم که باغ کتاب برای کودکان و نوجوانان ساخته شده است.

طاهره ایبد، نویسنده نام آشنای حوزه کودک نیز در سخنانی کوتاه، افزود: اولین باری که اینجا آمدم فقط تپه های خاکی بود. خوشحالم که الان از آن تپه های خاکی کتا ب ها روییده اند و بچه ها میان کتاب ها شادند و زندگی می کنند. اتفاق خوبی ست و امیدوارم در تمام ایران زمین شاهد این اتفاق باشیم. 

وی از شور و نشاط بچه ها در جشن فروشگاه کودک و نوجوان باغ کتاب ابراز خرسندی کرد و گفت: از اینکه بچه های کار را در چنین جمع صمیمانه ای می بینم واقعا خوشحالم.  قطعا این بچه ها کمبودهایی در زندگی خودشان دارند و ما باید با برنامه ریزی های اینچنینی آن ها را در جمع خودمان قرار دهیم. امیدوارم با برنامه ریزی های هوشمند بتوانیم این اتفاقات تاثیر گذار را ادامه دهیم و شاهد فرهنگ سازی در جامعه باشیم.

شهرام اقبال زاده؛ مترجم و منتقد حوزه کودک و نوجوان نیز برای دقایقی، به توضیح کار منتقدان پرداخت.

وی گفت: همانطور که در سانچو، تکاندن لباس های دن کیشوت بعد از جنگ با دیوهای واهی بود، کار ما هم در قبال نویسندگان و آثارشان چنین کاری است.

مصطفی رحماندوست نیز پس از شعرخوانی برای بچه ها، تصریح کرد: نه به مناسبت روز کودک بلکه به هر مناسبتی که با بچه ها، به خصوص بچه های محروم در تعامل باشم لذت می برم. ممنونم که این موقعیت را برای من پیش آوردید.

لیلی رشیدی به عنوان آخرین سخنران این برنامه ابراز امیدواری کرد که هیچ قدرتمندی سبب ناراحتی کودکان نشود و کودکان همیشه در صلح و شادی باشند.

در پایان کیکی به مناسبت روز جهانی کودک و با آرزوی صلح و سادی برای ودکان با حضور سید مجید حسینی مدیر باغ کتاب، طائب مدیر فروشگاه کتاب کودک و نوجوان و مهمانان برش خورد.

 تفریحی به نام رفتن به کتابفروشی خیلی مهم است

لیلی رشیدی در حاشیه این برنامه، اظهار کرد: از دیدن باغ کتاب و اینکه این همه به بچه ها بها داده شده  شگفت زده شدم. در این جشن هم به بچه ها خیلی خوش گذشت.

وی افزود: کتاب و مهمتر از کتاب کسانی که ما را تشویق به کتاب خوانی کنند خیلی مهم اند. سیستم آموزشی ما باید بچه ها را به سمت کتاب خوانی پیش ببرد. فقط خانواده ها نمی توانند این درخواست را از بچه ها داشته باشند. مسئولین ما باید بدانند تفریحی به نام رفتن به کتابفروشی خیلی مهم است.

رشیدی صدا و سیما را در تشویق بچه ها به کتابخوانی بسیار موثر دانست و گفت: مسئه این است که در صدا و سیما همه چیز ضد کتابخوانی پیش می رود. برنامه ها و حتی برنامه کودک هیچ ایده ای برای تشویق به کتابخوانی ندارد. البته به تلویزیون هم نمی شود پیشنهادی داد. تلویزیون جزیره جدایی ست که برای خودش کارهای دیگری انجام می دهد. تا زمانی که بخواهد تا این اندازه سلیقه ای عمل کند همه را از خود دور می کند.

وی با اشاره به اینکه سیستم آموزش و پرورش می تواند بچه های مان را به تحقیق و کتابخوانی تشویق کند، تصریح کرد: تحویل در آموزش و پرورش مهم ترین بخش در تحولات آموزشی است. امیدوارم این اتفاق بیفتد. وقت آن رسیده که در برخی موارد ریشه ای عمل کنیم.

رشیدی در تاکید کرد: باغ کتاب جایی ست که آدم را شگفت زده می کند. امیدوارم شهرداری از این مجموعه حمایت کند تا هدف اصلی این مجموعه تغییر نکند.

[ad_2]

منبع خبر

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*