ادامه مطلب

سپتامبر 3, 2017
نویسنده : sara kamali
دسته بندی : اخبار اجتماعی

تداوم فاز دوم پویش از خودمان شروع کنیم با هدف ارتقاء فرهنگ ترافیک

[ad_1]

به گفته خبرگزاری مهر، بهروز محمدزاده شهردار منطقه۱۸ با اعلام این خبر گفت: در راستای تدابیر ابلاغی از سوی معاونت حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران مبتنی بر انتخاب معابر نمونه و مطابق با استانداردهای ترافیکی، نشست هم اندیشی با حضور معاونین ترافیک مناطق ۱۸، ۱۶، ۱۷، ۱۹ و ۲۰ تهران برگزار و طی آن کلیاتی ازطرح و نحوه اجرای اقدامات اصلاحی در آنها تشریح شد.

وی ادامه داد: خیابانهای شهیدان آقائی، بلوارمعلم و بلوار خلیج فارس بعنوان سه معبر نمونه و استاندارد ترافیکی در این بخش از پایتخت انتخاب شدند که اقداماتی همچون نصب، مرمت و نگهداری علائم عمودی و تعداد۲۰۰تابلو، خط کشی ایستگاه اتوبوس، نصب، مرمت و ساماندهی ۱۰۰مورد از تجهیزات ترافیکی و خط کشی ۱۰۰ بلوک عابر پیاده از جمله اقدامات انجام شده دراین معابر به شمار می رود.

شهردارمنطقه ۱۸ تهران اظهار امیدواری کرد بتوانیم بزودی باتدابیر لازم کلیه معابر و خیابانهای اصلی و فرعی منطقه را با استانداردهای لازم منطبق نمائیم.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خویش به اقدامات معاونت ترافیک منطقه در راستای اجرای فازم دوم پویش گسترده از خودمان شروع کنیم اشاره کرد و افزود: طرح تحویل دوچرخه و آموزش نحوه استفاده از آن به کودکان و مادران در راستای اجرای فاز دوم پویش گسترده “ازخودمان شروع کنیم” آغازشد.

محمد زاده با اشاره به این نکته که این طرح در سه محوراصلی “احترام به عابرپیاده”، “برای هوای پاک شهررکاب بزنیم” و روزهای پاک برنامه ریزی شده و با استقبال مناسب بانوان شهروندان و همکاران زن شاغل مواجه شده، اظهارداشت:علاقمندان به استفاده از این امکانات می توانند همه روزه بین ساعات ۸:۳۰ الی ۱۰صبح(اواخرتیرماه تاپایان مردادماه امسال) به شهرک آموزش ترافیک واقع در بزرگراه آیت ا…سعیدی، چهارراه یافت آباد، بلوار معلم، بعد از میدان، خیابان شهیدان آقائی، خیابان شهدای دانش آموز مراجعه کنند.

وی همچنین در بخش دیگری ازسخنان خویش یادآورشد: فازدوم پویش گسترده از خودمان شروع کنیم با هدف ارتقاء فرهنگ ترافیک در رابطه با نوع رفتار و قوانین مربوط به عابر و همچنین قوانین وتکالیفی که راکبین خودرو و موتورسیکلت در قبال عابران دارند، نیز از ۲۲تیرماه بطور یکپارچه و هماهنگ در سطح مناطق ۲۲گانه تهران آغاز و تاپایان مردادماه امسال در روزهای سه شنبه و پنجشنبه هر هفته ادامه خواهد یافت.

[ad_2]

منبع خبر

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*