ادامه مطلب

اکتبر 12, 2017
نویسنده : sara kamali
دسته بندی : اخبار اجتماعی

بسته خبری اداره اجتماعی در روز چهارشنبه

[ad_1]

ماجرای پیامک‌های ارسالی به بیهوشی‌های معترض ، فرصت سه ماهه برای معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز، انهدام سه باند بزرگ موادمخدر و کشف 800 کیلو موادمخدر در تهران، هشدار تامین‌اجتماعی به بیمه‌شدگان درخصوص تماس کلاهبرداران برای ارائه «کارت هوشمند سلامت» و… از مهمترین عناوین خبرهای اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه هستند.

به اعلام ایسنا،  سرویس اجتماعی ایسنا امروز بیش از 60 خبر را روی خروجی خود منتشر کرده است که برخی از مهمترین آن‌ها در ادامه می‌آید:

ماجرای پیامک‌های ارسالی به بیهوشی‌های معترض

“اخلال در درمان در اعتراض به کاهش درآمد، با اخلاق پزشکی و تعهد قاطبه جامعه پزشکی مغایرت دارد و اگر در درمان کسی حتی یک روز تاخیر ایجاد شود، به هیچ وجه قابل پذیرش نیست”؛ هشداری که پیش از این معاون کل وزارت بهداشت در واکنش به یک اعتراض صنفی مطرح کرد.

متخصصان بیهوشی معتقدند در نسخه  بومی شده کتاب ارزشگذاری نسبی خدمات، تعرفه‌های رشته‌های مختلف پزشکی سلیقه‌ای تعیین شده‌ و خواهان اجرای کتاب کالیفرنیا هستند. بیهوشی‌های ناراضی از این مصوبه به شیوه‌های مختلفی اعتراض خود را اعلام کردند؛ از لغو جراحی‌های الکتیو (غیراورژانسی) در بعضی از شهرهای کشور گرفته تا استعفا از هیات‌های بورد و بیمارستان‌ و تجمع روبروی مجلس.

پردیسان نباید به پارک شهری تبدیل شود

حسین آخانی، یک عضو هیات علمی دانشگاه تهران با انتقاد از تفاهم‌نامه منعقد شده بین سازمان حفاظت محیط زیست و شهرداری تهران به منظور بهسازی پارک طبیعت پردیسان اظهار کرد: شهرداری نگاه اکولوژیک ندارد این در حالیست که باید نگاه اکولوژیک در حفاظت از پردیسان اعمال شود.

وی با اشاره به اینکه پارک طبیعت پردیسان طی سال‌های گذشته توسط دستگاه‌های مختلف تصاحب شده است، گفت: پردیسان از از بزرگراه شیخ فضل‌الله تا دره فرحزاد ادامه داشت اما متاسفانه کلیه‌ بخش‌های اطراف پردیسان از جمله رودخانه فرحزاد و دره فرحزاد در دوره‌های قبل به تصاحب شهرداری تهران یا سایر دستگاه‌ها درآمده و به طورکلی تخریب شده و تنها بخش مرکزی پردیسان از تخریب‌ها جان سالم به در برده است.

مأموران برخورد با سدمعبر، پلیس نیستند

بسیاری ازخودروهای داخلی در شرایط شماره‌گذاری نیستند

سردار اسکندر مومنی جانشین فرمانده ناجا در حاشیه گردهمایی یگان‌های حفاظت پلیس پیشگیری و رده‌های تابع که پیش از ظهر امروز در مقر مرکزی ناجا برگزار شد، با بیان اینکه وضعیت امنیتی کشورمان مطلوب است، گفت: ایران سال 96 امن‌تر از ایران 95 است. این امنیت در شرایطی به دست آمده که ناامنی‌های مختلفی در کشورهای منطقه وجود دارد اما خوشبختانه تحت هدایت‌های مقام معظم رهبری ایران از وضعیت امنیتی مطلوبی برخوردار است.

وی در پاسخ به سوال ایسنا که آیا مأموران سد معبر شهرداری، نیروی پلیس یا یگان حفاظت محسوب می‌شوند یا خیر؟ گفت: شهردابان‌ها جدا از این موضوع هستند و نیروی پلیس محسوب نمی‌شوند و طور دیگری فعالیت می‌کنند.

انهدام سه باند بزرگ موادمخدر و کشف 800 کیلو موادمخدر در تهران

سردار حسین رحیمی رییس پلیس تهران بزرگ، در حاشیه طرح شناسایی و دستگیری توزیع‌کنندگان و خرده‌فروشان مواد مخدر و با حضور در جمع خبرنگاران گفت: در این طرح برخورد با قاچاقچیان، موادفروشان و معتادان متجاهر که در محدوده میدان شوش، مولوی و حوزه استحفاظی شهرداری منطقه 12 انجام شده است، توانستیم باند بزرگ مصرف موادمخدر را شناسایی کنیم.

وی با بیان اینکه از این سه باند 870 کیلوگرم موادمخدر که عمده آنها هروئین کشف و  8 نفر از اعضای باند دستگیر شدند، افزود: در همین راستا و در اجرای این طرح 255 خرده فروش مواد مخدر که وظیفه توزیع موادمخدر را برعهده داشتند و حلقه بعدی پس از عمده‌فروشان محسوب می‌شوند نیز دستگیر کردیم.

بی‌توجهی به کتب بدون ضریب در«کنکور»

آموزش‌وپرورش به‌دنبال ناشر یک کتاب غیردرسی

محمود امانی طهرانی مدیرکل دفتر تالیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری «همه چیز در مورد کتاب درسی» که با حضور مولفان و سرگروه‌های کتب درسی برگزار شد با بیان اینکه بحث کتاب درسی بسیار سهل اما ممتنع و پیچیده است گفت: سهل از این جهت که مادر جامعه هرچه به کودکان مربوط می‌شود را سهل می گیریم در حالی که سهل نیست. موضوع محتوای آموزشی به ظاهر آسان اما در عمل بسیار پیچیده است.

وی به انتقاد از سازمان سنجش پرداخت و گفت: «کنکور» آهن ربای قوی است که نحوه عمل دانش آموز و اولیای آنها را تحت الشعاع قرار می‌دهد. از سوی دیگر هر کتابی که در کنکور مورد توجه نیست و ضریب ندارد در مدارس هم مورد توجه قرار نمی گیرد.

بطحایی: منتظریم مجلس تکلیف معلمان حق التدریسی را تعیین کند

سید محمد بطحایی در حاشیه جلسه هیئت دولت در خصوص تعیین تکلیف وضعیت معلمان حق التدریسی به خصوص در شهرهای کوچک و دور افتاده توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: مجلس اخیرا کلیات طرحی را به تصویب رسانده و جزئیات آن قرار است در کمیسیون بررسی شود که ما منتظریم آن طرح در خصوص نحوه به کارگیری نیروهای حق التدریسی برای آموزش و پرورش تعیین تکلیف کند. اما تا آن زمان که آن طرح به تصویب برسد، استفاده از همکاران عزیزمان که حق التدریسی هستند کما فی السابق است.

وی افزود: امیدوارم با اهمیت و اولویتی که این موضوع دارد، مجلس این طرح را با لحاظ نظرات کارشناسی وزارت آموزش و پرورش مورد بررسی قرار دهد.

هشدار تامین‌اجتماعی به بیمه‌شدگان درخصوص تماس کلاهبرداران برای ارائه «کارت هوشمند سلامت»

روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تاکید بر اینکه سازمان تأمین اجتماعی برای حذف دفترچه‌های کاغذی و ارائه کارت هوشمند سلامت هیچگونه وجهی دریافت نمی کند، از بیمه‌شدگان خواست تا فریب تماس سوء استفاده کنندگان را نخورند.

در پی تماس تلفنی عده‌ای سودجو با بیمه‌شدگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در قالب شرکتهای درمانی برای ارائه کارت هوشمند سلامت در ازای دریافت وجه، سازمان تامین اجتماعی اعلام می دارد؛ هیچ گونه تماسی از سوی این سازمان با بیمه شدگان و بازنشستگان برای دریافت وجه انجام نمی شود و بیمه شدگان فریب سوء استفاده کنندگان را نخورند.

همکاری‌های دو جانبه ایران و مکزیک در حوزه زنان

معصومه ابتکار در دیدار با آلفونسو زگبه سفیر مکزیک، به حضور زنان ایرانی در عرصه آموزش عالی که در حال حاضر ۵۵ درصد دانشجویان و ۲۷ درصد از اعضای هیات علمی را تشکیل می دهند، اشاره کرد و افزود: مصوبه دولت برای اختصاص سهم ۳۰ درصدی به مدیریت زنان، بهره مندی از این نیروی انسانی تحصیل کرده است.

ابتکار با اشاره به فعالیت ۱۷۵۰ سازمان غیردولتی با مدیریت زنان، آن را از نشانه های نقش مهم زنان در جامعه مدنی ایران برشمرد.

فرصت سه ماهه برای معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز

سعید قیصر مدیر امور اجرایی معاینه فنی کشور از فرصت سه ماه برای معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز خبر داد و گفت: در صدد هستیم در هفته آتی با تغییر سامانه سیمفا ،خودروهای دوگانه سوزی که مشمول هیدرواستاتیک هستند بعد از پذیرش در ورودی مراکز معاینه فنی و پذیرش در مرکز هیدرواستاتیک در فرصتی سه ماهه تست هیدرواستاتیک “معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز” را انجام دهند.

نجفی: حجم بدهی‌های شهرداری تهران در کوتاه مدت قابل کنترل نیست

محمد علی نجفی شهردار تهران با بیان اینکه حجم بدهی‌ها حجمی نیست که بتوان در کوتاه مدت آنها را کنترل کرد ،اعلام کرد که حداقل بدهی‌ها در شهرداری تهران سی هزار میلیارد تومان است.

وی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص تغییر مدیران در شهرداری گفت: نمی‌توان گفت که در هیچ دستگاهی از فردا هیچ کس را عوض نمی‌کنیم؛ چرا که این جریانی مستمر است و اگر عمر مدیریت مدیران 4 سال باشد به این معنا است که هر سال 25 درصد از مدیران باید تغییر کنند.

از “گدایان سوخته میدان ونک” تا “بی‌قانونی در اسیدفروشی”

سوختگی برای بیماران هرگز تمام نمی‌شود؛ در تن‌شان می‌ماند و با زندگی، خانواده و کار آنها گره می‌خورد. اگر حمایتی نباشد این گره‌ها سفت‌تر می‌شوند و جان بیمار را به لب می‌رسانند.

 آخرین آمارهایی که در مورد سوختگی درایران اعلام شده از سوختن سالانه  ۱۸۰ هزار نفر در کشور خبر می‌هند که از این تعداد ۳۰ هزار نفر در بیمارستان‌های سوختگی بستری می‌شوند و ۳۰۰۰ نفر نیز فوت می‌کنند، اما  بخشی از این آمار تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند. آن طور که دکتر محمدجواد فاطمی – رئیس انجمن حمایت از بیماران سوخته- به ایسنا می‌گوید “همه کسانی که سوخته‌اند باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند؛ چه آنهایی که در حادثه‌ای دچار سوختگی شده‌اند و چه کسانی که خودسوزی کرده‌اند یا دیگری آنها را سوزانده است. “

توافق برای ارتقای بهداشت در کشورهای منطقه/ امضای تفاهم‌نامه درمانی و دارویی با عمان

دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت با بیان اینکه نشست کمیته منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت به صورت سالیانه و با حضور وزرای بهداشت کشورهای منطقه و کارشناسان آنها برگزار می‌شود، گفت: در این نشست‌ها، معمولا علاوه بر بحث بر سر موضوعات فنی، تصمیماتی هم در خصوص ارتقای بهداشت در منطقه گرفته می‌شود.

وی پس از بازگشت به تهران در جمع بندی و نتایج سفر دو روزه خود به اسلام آباد پایتخت پاکستان به منظور شرکت در شصت و چهارمین نشست کمیته منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت، گفت: شصت و چهارمین نشست وزرای بهداشت منطقه امرو که به ۲۲ کشور مربوط می شود، در اسلام آباد پاکستان برگزار شد.

89 درصد اطرافیان فرد معتاد «افسرده‌»اند

ویزیت‌های چندصدهزارتومانی برخی روانشناسان

باور اینکه از هر ۴ ایرانی یک نفر درگیر اختلالات روانی در سطح خفیف تا شدید است با دیدن شهروندانی که به سرعت عصبانی می شوند، از کوره در می‌روند و یا در ارتباطات روزمره‌شان با چالش‌های زیادی رو به رو هستند، چندان سخت نیست.

انجمن علمی روان پزشکان ایران میزان شیوع اختلالات روان بین افراد ۱۵ تا ۶۵ سال بدون احتساب اختلالات شخصیتی را ۲۴ درصد اعلام کرده است. اورژانس اجتماعی کشور نیز با اعلام اینکه 23.6 درصد از ایرانیان به انواع اختلالات روانی مبتلا هستند، نشان می دهد مساله توجه به «سلامت روان» در کشور موضوعی جدی است که باید توجه مسئولان را به خود جلب کند.

به اعلام ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

89 درصد اطرافیان فرد معتاد «افسرده‌»اند /ویزیت‌های چندصدهزارتومانی برخی روانشناسان

برخی خواص درمانیِ رازیانه

از “گدایان سوخته میدان ونک” تا “بی‌قانونی در اسیدفروشی”

جانشین فرمانده ناجا: جرائم خشن افزایش نیافته است/ خودروسازان در تغییر قوانین قدرت زیادی دارند

نجفی: حجم بدهی‌های شهرداری تهران در کوتاه مدت قابل کنترل نیست

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

برچسب ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*