ادامه مطلب

اکتبر 8, 2017
نویسنده : sara kamali
دسته بندی : اخبار اجتماعی

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز شنبه

[ad_1]

پرونده برادر اسحاق جهانگیری، ضرورت تولید خودروهای باکیفیت، گله ربیعی از وام‌هایی که روستاییان را بدهکار کرده، پیشنهاد تشکیل شورای عالی روستایی در کشور از جمله مهمترین اخبار اداره اجتماعی ایسنا برای روز شنبه (۱۵ مهرماه) است.

به گفته ایسنا، امروز اداره اخبار اجتماعی ایسنا ۵۰ خبر منتشر کرده است که گزیده مهمترین آنها به همراه تیتر و لینک خبر در زیر می‌آید:

تأکید فرمانده ناجا بر تولید خودروی با کیفیت و رفع نقاط حادثه‌ساز جاده‌ها

امروز به مناسبت هفته ناجا سردار حسین اشتری – فرمانده نیروی انتظامی- در مراسم صبحگاه مشترک یگان‌های مختلف نیروی انتظامی که در ستاد مرکزی ناجا برگزار شد، از مسوولان مربوطه در حوزه صنعت خودرو و راهداری خواست تا نسبت به تولید خودروی با کیفیت همچنین رفع نقاط حادثه‌ساز در جاده‌ها اقدام کنند.

اجرای قانون بین‌المللی عصای سفید در ایران

افزون بر این امروز سردار تقی مهری – رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی- در حاشیه مراسم عملیاتی شدن حمایت از معلولان و نابینایان که پیش از ظهر امروز در مدرسه نابینایان موفقیان برگزار شد، به ایسنا گفت: چندی پیش قانون بین‌المللی عصای سفید در هیات وزیران به تصویب رسید و پس از آن این قانون برای اجرا ابلاغ شد.

پرونده «مهدی جهانگیری» در پلیس آگاهی نیست

دیگر خبر حوزه انتظامی مربوط به دستگیری مهدی جهانگیری برادر اسحاق جهانگیری – معاون اول رئیس جمهور- است که امروز سردار محمدرضا مقیمی – رییس پلیس آگاهی ناجا- در این باره مورد پرسش قرار گرفت. او در گفت‌وگو با ایسنا، اعلام کرد که پرونده برادر معاون اول رییس جمهور در پلیس آگاهی ناجا نیست.

رفتارهای پرخطر نوپدید، چالش آموزش‌وپرورش در ۲ سال اخیر

در سرویس آموزش و پرورش ایسنا، گفت‌وگویی با نادر منصورکیایی – مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش- انجام شده است. او با اشاره به اینکه رفتارهای پرخطر نوپدید باره تنگاتنگی با رشد تکنولوژی‌های ارتباطی و بویژه شبکه‌های اجتماعی مجازی دارند،گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم که در سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶، حضور موثری در فضاهای اجتماعی مجازی داشته باشیم و محصولات و منابع آموزشی و کمک آموزشی در فضاهای مجازی منتشر کنیم.

منصورکیایی به تشریح عملکرد حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در وزارت آموزش و پرورش پرداخت و اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش به منظور محافظت و مراقبت از کودکان و نوجوانان دانش آموز در برابر آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای پرخطر، راهبردهایی را طراحی کرده است که برنامه‌ها و فعالیت‌ها نیز بر اساس این راهبردها تعریف شده‌اند.

آخرین مهلت ثبت نام اتباع در کلاس‌های نهضت سوادآموزی

همچنین امروز علی باقرزاده – رئیس سازمان نهضت سوادآموزی- در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه هدفگذاری ما در سال جاری پوشش تحصیلی ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر از اتباع است، گفت: طبق روال عادی همه ساله تا پایان آذرماه فرصت ثبت نام در کلاس‌های نهضت برای اتباع وجود دارد.

گله “ربیعی” از وام‌هایی که روستاییان را بدهکار کرده است

در چهارمین همایش ملی روز روستا و عشایر  که امروز برگزار شد علی ربیعی – وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی- با تاکید بر لزوم اتصال روستاهای کشور به بازارهای جهانی برای توسعه پایدار گفت: بی‌تردید تولیدات روستایی می‌تواند در عرصه بازارهای جهانی عرضه شود.

وی اظهار کرد: توسعه نیافتن مهارت برای اشتغال‌های نوین از دیگر مشکلاتی است که در روستاها وجود دارد و روستاییان ما مهارت‌های شغل‌های نوین را آموزش ندیده‌اند. در کنار این موضوع ما وام‌هایی را بدون اینکه اشتغال‌های پایدار روستایی ایجاد کنیم به روستاییان پرداخت کرده‌ایم که در نتیجه روستاییان را بدهکار کرده‌ایم. این نیز از اشتباهات ما محسوب می‌شود.

لزوم تشکیل پرونده اجتماعی قبل از تولد/ کمبود ۵۰ هزار مددکار در کشور

همچنین سید حسن موسوی چلک رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در گفت و گو با ایسنا با تاکید بر استفاده از ظرفیت مددکاران اجتماعی و مشاوران در راستای پیشگیری و کاهش بزهکاری جامعه گفت: کشور در حال حاضر با کمبود ۵۰ هزار مددکار اجتماعی مواجه است.

وی تشکیل پرونده اجتماعی قبل از تولد را یک ضرورت دانست و اظهار کرد: امروز خانواده‌ها در حوزه جسمانی نوزاد از زمان تولد به بهداشت مراجعه و کارت سلامت دریافت می‌کنند و این مقوله در حوزه اجتماعی نیز باید فرهنگ‌سازی شود.

میتینگ‌های سیاسی در بیمارستان‌ها و شرایط تمام عیار جنگی در اتاق‌های عمل

سرویس سلامت ایسنا، امروز گفت‌وگوی تفصیلی با دکتر محمدعلی محققی – استاد دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران- با محوریت جنگ منتشر کرده است که با این مقدمه آغاز می‌شود: انفجار در حین عمل، خروج لوله تنفس از دهان بیمار و قطع اتصالات اکسیژن از سیلندر؛ این بار انفجاری مهیب‌تر و خرد شدن شیشه‌های اتاق عمل؛ ماجرا حکایت سپیدپوشانی است که هشت سال حائل جان مردمان‌شان شدند… .

دفترچه بیمه روستاییان در شهرها اعتبار ندارد/شورای عالی بیمه اقدام کند

امروز سیدحسن هاشمی – وزیر بهداشت- نیز در چهارمین همایش ملی روز روستا و عشایر حضور یافت و با انتقاد از اعتبار نداشتن دفترچه بیمه روستاییان در شهرها از شورای عالی بیمه خواست تا در جهت یکسان‌سازی دفترچه‌های بیمه اقدام کند.

منافذ فساد در شهرداری تهران بسته می‌شود

در سرویس شهری ایسنا، مجید فراهانی – عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، ری و تجریش- در گفت‌وگو با ایسنا از بررسی تاثیرات دو بخشنامه اخیر شهردار تهران در مبارزه با فسادهای مالی در شورای شهر خبر داد.

وی با اشاره به جلسه اخیر کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص دو بخشنامه اخیر شهردار تهران گفت: جلسه ویژه‌ای برای بررسی بخشنامه‌های اخیر شهردار تهران در کمیسیون برنامه و بودجه برگزار شد که در این جلسه معاون مالی و اقتصادی شهردار تهران، منتقدان این بخشنامه‌ها و چند عضو شورای شهرهمچنین اعضای تیمی که شهردار تهران برای بررسی وضعیت فروش تراکم و املاک تعیین کرده‌اند، نیز حضور داشتند.

تشکیل شورای عالی روستایی در کشور

همچنین محمدعلی افشانی – معاون عمرانی وزیر کشور- در چهارمین همایش ملی روز روستا و عشایر که در محل سالن اجلاس سران برگزار شد، پیشنهاد داد: شورای عالی روستایی در کشور ایجاد شود تا کار برنامه‌ریزی و سیاستگذاری برای کل جامعه روستایی توسط این شورا انجام شود.

همکاریهای مدیریت شهری و ناجا چالش‌های اجتماعی تهران را حل می‌کند

محسن هاشمی – رییس شورای اسلامی شهر تهران- در دیدار با سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ و نیز سردار مهماندار رییس پلیس راهور تهران بزرگ به مناسبت گرامی داشت هفته نیروی انتظامی بر ضرورت همکاری هر چه بیشتر نیروی انتظامی و مدیریت شهری تاکید کردو گفت: همکاری نیروی انتظامی و مدیریت شهری می‌تواند در جهت حل چالش‌های اجتماعی شهر تهران مثمر ثمر باشد و از این رو شورای شهر پنجم تهران آمادگی خود در جهت همکاری هر چه بیشتر در این زمینه را اعلام می کند.

تا یک حسرت ملی تنها ۵۰ یوز باقی است

سرویس محیط زیست ایسنا پیگیر کمپن #یوز_ تا_ ابد شده است. #یوز_ تا_ ابد حدود یک ماهی است که در شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شود. این هشتگ برگرفته از کمپین یوز تا ابد است که به همت برخی هنرمندان برای حفاظت از یوزپلنگ، آغاز به‌کار کرده است و هدف آن جمع‌آوری مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان برای نجات یوزپلنگان باقی مانده است. به گفته سخنگوی این کمپین استقبال مردمی از کمپین یوز تا ابد تاکنون بی‌نظیر بوده و حدود سه‌چهارم این مبلغ تامین شده است.

در این گفته خبرنگار محیط زیست ایسنا با حمیدرضا میرزاده فعال محیط زیست گفت‌وگو کرده است. وی با اشاره به اینکه پیشگام «کمپین #یوز_تا_ابد» هدیه تهرانی است و به مرور زمان هنرمندان دیگر به این کمپین پیوستند، اظهار کرد: خانم تهرانی از چند سال قبل فعالیت‌های زیست‌محیطی خود را آغاز کرده‌ اما ازحدود یک سال و نیم پیش به‌طور جدی پیگیر مطالباتی درباره حیات‌وحش خصوصا یوزپلنگ بوده است. از این‌رو از ابتدای سال گذشته و پس از تصادف‌های مکرر یوزپلنگ در جاده شمال ذخیره‌گاه زیست‌کره توران، خانم تهرانی پیگیری‌های فراوانی برای تامین بودجه فنس‌کشی این محور داشتند که موفق هم بودند.

دفاع رییس سابق مرکز ملی هوا از نظارت سازمان محیط زیست بر صنعت خودرو

همچنین سرویس محیط زیست در یک گفته دیگر به موضوع نظارت سازمان محیط زیست بر روند تولید خودرو و موتورسیکلت پرداخته است. نظارت بر تولید خودروها و موتورسیکلت‌های ساخت داخل موضوعی است که با نزدیک شدن به روزهای سرد سال و احتمال افزایش روزهای ناسالم، جلب توجه بسیار می‌کند. اگرچه برخی کارشناسان حوزه خودرو و فعالان حوزه محیط زیست بر نحوه عملکرد دستگاه‌های نظارتی در بازرسی تولیدات خودرویی انتقاد دارند اما رئیس سابق مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست بر کنترل جدی امور خودرویی کشور از سوی سازمان محیط زیست تاکید دارد.

به گفته ایسنا، نظارت بر روند تولید خودروها و موتورسیکلت‌ها در داخل کشور و رعایت الزامات زیست محیطی موضوعی است که اخیرا مورد انتقاد کارشناسان قرار گرفته است. از آنجا که سازمان حفاظت محیط زیست مسئولیت اصلی را در مورد بازرسی خط تولید صنعت خودرویی دارد در این باره با علی اصغر رجبی رئیس سابق مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت وگویی صورت گرفته است.

به گفته ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی ایسنا به شرح زیر است:

پرونده «مهدی جهانگیری» در پلیس آگاهی نیست

رفتارهای پرخطر نوپدید، چالش آموزش‌وپرورش در ۲ سال اخیر

میتینگ‌های سیاسی در بیمارستان‌ها و شرایط تمام عیار جنگی در اتاق‌های عمل

تا یک حسرت ملی تنها ۵۰ یوز باقی است

جمع‌آوری نزدیک به ۱۰۰۰ کودک متکدی در پایتخت

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

برچسب ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*