برگزاری همایش ملی خلیج فارس

همایش ملی خلیج فارس با حضور صاحب‌نظران واساتید دانشگاه تاریخ و جغرافیا در شیراز برگزار شد.

دبیر کمیسیون حقوق بشر اسلامی منطقه دو کشور با اشاره به اینکه مخاطبان اصلی این همایش، اساتید، دانشجویان و فرهنگیان فعال در حوزه جغرافیا، تاریخ، علوم اجتماعی و زمین شناسی است، افزود: موقعیت استراتژیک آب‌های خلیج فارس باعث شده است که گستره ۲۲۰ هزار کیلومتر مربعی آن امروز به عنوان شاهرگ حیاتی جهان شناخته و مبادلات سیاسی، اجتماعی، نظامی و مهمتر از آن تجاری در این دریا انجام شود.
حسینی هدف از برگزاری این همایش را حرکت عملی در راستای دفاع از هویت تاریخی و ایرانی خلیج همیشه فارس با محوریت بررسی و تبیین تاریخی نام و عنوان خلیج فارس از گذشته تا امروز عنوان کرد.
در این همایش، عجم دیپلمات ارشد و مشاور وزارت امر خارجه و مجتهد زاده مشاور پژوهشی دانشگاه سازمان ملل در زمینه بررسی و تبیین تاریخی نام و عنوان خلیج فارس از گذشته تا امروز به ارائه مطالب پرداختند.
در این همایش همچنین از کتاب “وقایع اتفاقیه خلیج فارس” رونمایی شد. مطالب این کتاب در ۲۴۶ صفحه و پنج بخش تنظیم شده است و خانم شمسی کاظمی آن را به رشته تحریر درآورده است.
این کتاب با پرداختن به وقایع مرتبط با خلیج فارس، تحلیل‌های کوتاهی بر موقعیت سیاسی، اجتماعی و تجاری خلیج فارس داشته و به دنبال اثبات تاریخی خلیج فارس است.

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

۱ فکر می‌کنند “برگزاری همایش ملی خلیج فارس”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *