ادامه مطلب

سپتامبر 24, 2017
نویسنده : sara kamali
دسته بندی : اخبار اجتماعی

باغ کتاب می تواند به آدرس فرهنگی تبدیل شود

[ad_1]

به گفته خبرگزاری مهر، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، در حاشیه بازدید از باغ کتاب با اشاره به اینکه احداث مجموعه فرهنگی هنری باغ کتاب پاسخ به نیاز فرهنگی شهر و شهروندان تهرانی است، اظهار کرد : برای شهر تهران به عنوان کلان شهری که مصرف کنندگان زیادی در حوزه فرهنگی هنری دارد، ایجاد چنین فضایی لازم بود.

وی عنوان کرد: اگر شهر را به مثابه یک انسان بدانیم و برای آن “کالبد” و “روح” قائل شویم، باغ کتاب بخشی از جان شهر است که در هویت بخشی تهران به عنوان پایتخت ایران مؤثر است.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با بیان اینکه امیدوارم با تکمیل فازهای دیگر مجموعه باغ کتاب شاهد اتفاقات پی در پی فرهنگی و هنری در این مجموعه باشیم، افزود: باغ کتاب در مجموعه تپه های عباس آباد واقع شده و بالطبع لازم است که با همسایه های خود، یعنی کتابخانه ملی و مجموعه فرهنگستان ها تعامل و بده بستان فرهنگی داشته باشد.

تابش ادامه داد: اگر این داد و ستد بین باغ کتاب و همسایه های آن اتفاق بیفتد می تواند رویدادهای بسیار خوب و کاربردی در اینجا اتفاق بیفتد و منجر به رونق هر چه بیشتر باغ کتاب شود.

وی با اشاره به اینکه مجموعه باغ کتاب باید به یک آدرس و نشانی فرهنگی در شهر تهران تبدیل شود، عنوان کرد: با طراحی فعالیت های فرهنگی هنری و برگزاری جشنواره ها و نمایشگاه هایی در این مجموعه علاوه بر رونق باغ کتاب، شهروندان و گردشگران هم از این فضای دلپذیر استفاده بیشتری می برند.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی سالن های سینمای باغ کتاب را دارای تنوع دانست و تصریح کرد: همجواری سالن های سینما با فروشگاه های کتاب و سرگرمی، به طور حتم در رونق مجموعه موثر است. این مجموعه مخاطبین خاص خودش را دارد، با این حال برگزاری رویدادهای هنری در کنار نمایش دائمی فیلم های سینمایی می تواند استقبال شهروندان را افزایش دهد.

تابش در پایان با اشاره به اینکه باغ کتاب ظرفیت رویدادهای سینمایی را دارد، افزود: با بهره برداری از پردیس سینمایی باغ کتاب سرانه فرهنگی شهر تهران در بهره مندی از سالن های نمایش فیلم، افزایش پیدا می کند.

[ad_2]

منبع خبر

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*