ادامه مطلب

نوامبر 10, 2017
نویسنده : sara kamali
دسته بندی : اخبار اجتماعی

اجرای ویژه برنامه های هفته ملی سلامت روان در سراسر تهران

[ad_1]

به اعلام خبرگزاری مهر، یاسر گریوانی، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۳ با بیان اینکه هفته ملی سلامت روان با محوریت “سلامت روان در محیط کار” از تاریخ   ۲۴ مهر آغاز و تا سی ام مهر ماه ادامه می یابد گفت : اداره سلامت با همکاری خانه های سلامت اقدام به برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی با موضوعاتی همچون امنیت روانی در محیط کار، مدیریت استرس در محیط کار، مدیریت استرس و کنترل خشم، تأثیر سلامت جسم بر سلامت روان و….. می کند.

 وی  برگزاری تورهای آموزش های تفریحی، برگزاری مشاوره های  فردی و گروهی روان شناسی، توزیع اقلام آموزشی  از دیگر برنامه های این هفته برشمرد و گفت : نیروی کار= جامعه سالم ، تبعیض و استیگما در محیط کار، رویکرد جامعه نگر در سلامت روان ،مدیریت استرس ،سبک زندگی و سلامت روانی ، نقش کارفرما در سلامت روان محیط کار ، محیط کار دوستدار سلامت روان از شعار های هفته ملی سلامت روان  است که برنامه های شهرداری منطقه ۱۳ بر اساس این شعار ها تدارک و پیش بینی شده است.

سرای محلات منطقه ۷ میزبان کارگاه های سلامت روان

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۷ از برگزاری کارگاه سلامت روان در سرای محلات این منطقه خبر داد.

محمدرضا غلامی با اعلام این مطلب افزود: هفته سلامت روان از ۲۴ تا ۳۰ مهرماه برگزار می‌شود و شعار امسال “سلامت روان در محیط کار” اعلام شده است.

وی تصریح کرد: انتخاب شعار سلامت روان در محیط های کاری نشان می دهد که نهادهای جهانی به این باور رسیده اند که سلامت روان در محیط کاری ارزشمند است و بسیاری از کشورهای صنعتی و پیشرفته نیز با این عقیده موافق هستند، چراکه سلامت روان فرد در محیط کار یکی از عوامل افزایش بهره وری و بازدهی کاری است.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت براساس شعار روزجهانی، برنامه های هفته ملی سلامت روان را تنظیم کرده است، عناوین هفته سلامت روان را برشمرد و گفت: اولین روز هفته، دوشنبه ۲۴ مهر، نیروی کار سالم و جامعه سالم، سه شنبه ۲۵ مهر، پیشگیری از تبعیض و استیگما در محیط کار، چهارشنبه ۲۶ مهر محیط کار دوست دار سلامت روان، پنجشنبه ۲۷ مهر، مدیریت استرس در محیط کار، جمعه ۲۸ مهر، سبک زندگی و سلامت روانی در محیط کار، شنبه ۲۹ مهر، نقش کارفرما در سلامت روان محیط کار، یکشنبه ۳۰ مهر، رویکرد جامعه نگر در سلامت روان محیط کار نام دارد.

به گفته معاون شهردار منطقه ۷ نمایش فیلم با موضوع سلامت روان، مشاوره، برگزاری تور گردشگری، تست قند خون و فشار خون، کارگاه آموزشی جامعه سالم، سلامت محیط کار، دوری از استرس، سبک زندگی سالم، زندگی سالم در محیط کار، جامعه سالم، انجام آزمون های روانشناسی و روان درمانی، برپایی ایستگاه سلامت، کارگاه مدیریت خشم، کارگاه سلامت روان در محیط زندگی و پیشگیری از تبعیض و استیگما در محیط کار از جمله کارگاه هایی شاست که در سرای محلات، مساجد و مدارس منطقه برگزار می شود.

رسیدگی به وضعیت مبلمان مدارس شمال تهران

 اکبر مرجانی رییس اداره ی زیباسازی این منطقه در این خصوص گفت: رسیدگی به وضعیت مبلمان و فضای داخل مدارس دولتی ، پاکسازی نقاشی‌های دیواری فرسوده و قدیمی مدارس نیز از جمله عملیات‌های زیباسازی در محوطه داخلی مدارس است.

وی افزود: پیرایش و حذف زوائد فیزیکی و بصری نما، شستشو و پاکسازی نماها، رسیدگی به وضعیت مبلمان شهری، آسیب شناسی و رفع نواقص سرویس های بهداشتی و پل های عابر پیاده، نور پردازی بناها از فعالیت های زیباسازی در معابر شهری منتهی به مراکز آموزشی است.   

مرجانی درخصوص تامین امکانات بهداشتی در مراکز تحصیلی و آموزشی نیز خاطرنشان کرد: همکاری در نگهداشت سرویس های بهداشتی، رنگ آمیزی درب های ورودی و المانهای حیاط مدارس دولتی، ترمیم و مرمت و تجهیزات ورزشی و شستشو و پاکسازی نما در محوطه مدارس اجرا می شود.

وی همچنین از شستشوی جداره ها و دیوارها و تابلوهای سر درب مدارس خبر داد و تصریح کرد: مدارس شاهد فتح،حضرت زینب(س)،آئین روشن و شهید مفتح از جمله مراکز آموزشی بودند که پاکسازی شدند.

[ad_2]

منبع خبر

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*