ادامه مطلب

آگوست 31, 2017
نویسنده : sara kamali
دسته بندی : اخبار اجتماعی

اتوبوس دیابت در کلان شهر تهران مستقر شد

[ad_1]

به اعلام خبرگزاری مهر، محمد رضا غلامی خاطرنشان کرد: در راستای خدمت رسانی به بیماران دیابتی و با همکاری شرکت واحد اتوبوسرانی و معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه ۷، اتوبوس سیار دیابت با شعار “در مسیر تغییر دنیای دیابت ” در مناطق ۱، ۳، ۴، ۵، ۶ و ۲۰، محدوده حرم امام خمینی(ره)، اسلامشهر و کمیته امداد خمینی منطقه ۱۴ استقرار یافت. 

وی با اشاره به اینکه اتوبوس دیابت به منطقه ۲۱خواهد رفت، افزود: در این اتوبوس ها خدماتی از قبیل سنجش قند و فشار خون، مشاوره تغذیه ای، مشاوره پزشکی و آموزشی در زمینه پیشگیری و درمان دیابت به شهروندان ارائه می شود.

به گفته غلامی، شناسایی افراد مبتلا و افراد در معرض ابتلا به این بیماری یکی از وظایف مهم ما در حوزه سلامت بوده و شناسایی و کنترل آن از طریق آگاهی بخشی به شهروندان بسیار حائز اهمیت است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۷ بیان کرد:  مطابق آماردریافتی، مراجعه کنندگان به اتوبوس دیابت از ابتدای سال ۹۶ تاکنون یازده هزار و  ۳۶۳ نفر بوده که از این تعداد سه هزار و ۷۴۶ نفر افراد مبتلا به دیابت هستند و از مشاوره پزشکی و آموزش در زمینه پیشگیری و درمان بهره مند شدند.

[ad_2]

منبع خبر

این خبر را به اشتراک بگذارید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*