ادامه مطلب

فوریه 17, 2018
نویسنده : sara kamali
دسته بندی : اخبار اجتماعی

آخرین اخبار آنفولانزای مرغی در ایران

طبق آخرین اخبار شنیده شده در خصوص شیوع آنفولانزای پرندگان در کشورمان ، هفته گذشته نمونه هایی از این بیماری در میان پرندگان دریاچه چیتگر مشاهده شد که باعث ترس و نگرانی مردم تهران شد .

هفته گذشته لاشه چندین پرنده اطراف دریاچه چیتگر مشاهده شد که با آزمایشاتی که بر روی این لاشه ها صورت گرفت مشخص شد که این پرندگان به بیماری آنفولانزای نوع H5N8 مبتلا بوده اند .

اما آیا این انفولانزا قابل شیوع و انتقال به انسان می باشد ؟

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت در این خصوص گفت : تاکنون بیماری انفولانزای پرندگان به انسان سرایت نکرده است و نگرانی از این بابت وجود ندارد . اما بهتر است که همشهریان و هموطنان عزیز جانب احتیاط را رعایت نمایند و با مشاهده مورد مشکوک حتما به نزدیک ترین مرکز درمانی مراجعه کنند .

وی خاطرنشان کرد که شدت بیماری های آنفولانزا متغیر است و ممکن است آنفولانزایی بی اهمیت و بی خطر پس از سرایت به شخص دیگری موجب مرگ وی شود !

وی همچنین درخصوص انفولانزای پرندگانی که در میان پرندگان وحشی یکی از تالاب های گیلان مشاهده شده است گفت : این ویروس به مراتب خطرناک تر از مورد مشاهده شده در تهران می باشد و نوع انسانی آن تنها در کشور چین مشاهده شده است .

وی تأکید کرد که مردم حتماً جهت خرید مرغ و سایر پرندگان به بازارهای مجاز مراجعه نمایند و از خرید  پرندگان محلی تا اطلاع ثانوی خودداری نمایند .

برچسب ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*